A Baader Classic Plössl 32 mm -es okulár a méltán népszerű Baader Classic orthoszkópikus okulárokkal sorozatához készült, de természetesen önállóan is megállja a helyét. A gyártó szándéka szerint a Baader Q-Turret okulár revorverel is jól használható, hiszen parfokális az Baader Classic orthoszkópikus okulárcsaláddal, így bármely okulár használatával ugyanabban a pozícióban kapunk éles képet.
A Baader Classic Plössl 32 mm okulár valamennyi levegő-lencse felületen a Baader saját HT (High Transmission) tükröződéscsökkentő bevonatait találjuk, a maximális fényáteresztés érdekében. Természetesen a lencsék széle matt feketére festett, ami tovább csökkenti a reflexiót az okulár belsejében.
A süllyesztett vulkántetős kialakítás megkönnyíti, kényelmesebbé teszi a betekintést, míg a visszahajtható gumi szemkagylók megakadályozzák, hogy szórt fény jusson az okulárba.
Látómeze 52 fok, azaz a legtöbb népszerű Plössl okulárokéval megegyező. Az 1.25"-es kihuzat alján szabványos szűrő menetet találunk.


