SZM-450A zoom sztereo-mikroszkóp 7x-45x nagyítással
• Gyártói garancia: 3 év
• Fogyasztói jótállás: 2 év
Hűségpontok: 1149 pont
A sztereo-mikroszkópok népszerűségüket széleskörű és egyszerű felhasználhatóságuknak köszönhetik. Műszerészek, (érme) restaurátorok de biológusok számára is ajánlható eszközök. Mivel nem kell preparátumokat készíteni, akár egy egész bogarat is vizsgálhatunk alatta. A látvány minden esetben szinte lélegzetelállítóan háromdimenziós.
SZM-450A mikroszkópunk 0.7x-4.5x zoom objektívvel szerelt, mely az alaptartozék WF10x okulárral 7x és 45x-ös nagyítások fokozatmentes beállítását teszi lehetővé. Az okulár kimagaslóan nagy látómezejű: 7x-es nagyítás esetén 28.6 mm-es látómezőt ad. Komplex felépítésének köszönhetően kontrasztos, a látómező pereméig tűéles képet rajzol. A mikroszkóp feje egy rúdon fel-le csúsztatható, sőt igény szerint akár oldalra is kifordítható, ezáltal gyakorlatilag tetszőleges méretű tárgyak alátehetőek. (A tárgyasztalon maximum 140 mm méretű tárgyról kapunk éles képet.) A tárgyasztal "sima" kialakításának és megnövelt méretének (320x285 mm) köszönhetően különösen ajánlott nyomtatott áramkörök vizsgálatára, javítására. Az objektívek alatt 100 mm hely marad munkára, mely opcionális 0.5x reduktorlencsével 165 mm-re növelhető.
A mikroszkóp beépített megvilágítással nem rendelkezik, azonban külső halogén fénycső-gyűrűs megvilágítással vagy LED megvilágítással utólag is felszerelhető.
A binokuláris fej 45°-ban döntött, szemtávolsága 55-75 mm között szabadon állítható. Mindkét oldalon dioptria korrekciót találunk. Az okulárok felső részére a csomagban található gumi szemkupakot felhelyezve kizárhatjuk az oldalsó szórt fényeket, ezáltal kényelmesebbé válnak a megfigyelések. Az alapcsomag tartalmaz még erős takarófóliát, mellyel megvédhetjük a mikroszkópot a portól, mikor nincs használatban.
A mikroszkópban látottak digitális rögzítéséhez ajánljuk a ToupCam kamerasorozatunk tagjait - ezek mikroszkópba helyezéséhez szükség van 30 mm-es adapterre, ami felár ellenében szintén megvásárolható boltunkban.
A fenti képsorozaton egy 10000 Ft-os papírpénzen, a címer fölött levő korona részleteit figyelhetjük meg 0.5x, 1x, 2x, 3x, 4x-es objektíven keresztül. A felvételek 2 megapixeles kamerával készültek
Ivanyos Péter (Budapest) 5.0 2015. 05. 06. |
SZM-450A zoom sztereo-mikroszkóp 7x-45x nagyítással
Előnye: éles képet ad
Jó az ár-érték arány |
Mikroszkóp típusa: | Sztereo mikroszkóp |
Ajánlott alkalmazás: | Mikroszkóp műszaki munkára |
Objektív nagyítása: | 0.7x-4.5x zoom |
Munkatávolság: | 100 mm |
Felső megvilágítás: | Nem |
Alsó megvilágítás: | Nem |
Okulár méret: | 30 mm |
Súly: | 5.3 kg |
Kiemelten ajánljuk
Az akciós árak a főtermékkel együtt történő vásárláskor érvényesek!
![]() | Fénycső-gyűrűs megvilágítás sztereo mikroszkóphoz 17 500 Ft 14 000 Ft |
![]() | 0.5x előtétlencse SZM sztereo-mikroszkóphoz 21 900 Ft 17 520 Ft |
![]() | LED-gyűrűs megvilágítás 64 LED-del 29 900 Ft 23 920 Ft |
![]() | Tárgyasztal finommozgatás sztereo-mikroszkóphoz 59 900 Ft |