A SkyWatcher SynCam 585C színes kamera különleges jellemzője a mindössze 55 mm átmérőjű kameratest. Léteznek olyan katadioptikus asztrográfok, amelyeknél a kamera gyakorlatilag a segédtükör helyére kerül. A túl nagy kameratest extra kitakarást okozna, és ez lecsökkentené a fénygyűjtőképességet, valamint rontana a kontraszton. A gyártó ezzel a kamerával ezt a problémát oldotta meg: kompakt kialakítása nem okoz extra kitakarást. Különösen jó párosítás SkyWatcher HAC125DX asztrográffal.
A Sony IMX585 színes szenzor képátlója 12.86 mm, 2.9 mikron pixelmérete magasabb felbontás mellett is széles látómezőt ad. A kamera egyaránt jó választást jelent a bolygó- és Hold-felvételek, valamint a mélyég-felvételek készítéséhez is. Magas érzékenységét mindkét területen kamatoztathatjuk.
A 8 megapixeles (3840 x 2160) érzékelő rendkívül alacsony kiolvasási zajának köszönhetően magas erősítés esetén is alacsony zajszinttel működik hosszabb záridős felvételek készítése során, miközben kiküszöbölték a jelerősítéskor tapasztalható "amp glow" vagy "befénylés" hatást is.
A beépített UV/IR szűrő hatékonyan csökkenti a halóhatást azáltal, hogy kiszűri a fókuszálatlan UV és infravörös sugárzást, így tisztább, kontrasztosabb képeket ad.
A videók készítése maximális felbontás mellett 44 fps (képkocka/másodperc) sebességgel történhet. Rövid idő alatt igen sok képkocka készíthető, ezáltal a jobb minőségű darabszáma is több lehet. EAA megfigyelés is végezhető a kamerával, így kisebb csoportok egyszerre láthatják a kamera által közvetített képet. Ezzel a módszerrel főként a Nap (napszűrővel!), Hold, bolygók, illetve egyes fényesebb mélyég-objektumok megfigyelésére alkalmas.
A SkyWatcher SynCam 585C színes kamera USB 3.0 csatlakozóval rendelkezik, ami jóval nagyobb képátviteli sebességet tesz lehetővé, vagyis nagyobb képméret esetén több felvételt rögzíthetünk adott idő alatt. Ennek leginkább Hold- és Nap felvételek esetén van nagyobb jelentősége.
Kompatibilis szoftverek: ASCOM, SharpCap, Nebulosity, DeepSky Stacker, N.I.N.A., FireCapture, MaximDL, ToupSky, INDI, PHD Guiding, Registax, INDIGO, MetaGuide, AstroStack.
A csomag tartalma:
- SynCam 585C kamera
- porvédő sapka
- USB 3.0 kábel
- M42-1.25”-es adapter

