Polarizációs szűrő (1 db) Értékelés: 2 | 5 900 Ft Érkezik: 2021. 02. 18. |
A polarizációs szűrőket leggyakrabban a Hold és a bolygók fényességének csökkentésére használják. 2 db-ot összecsavarva, majd egymáson elforgatva a fényáteresztő képességet kb 2%-40% között állíthatjuk.
Ennek a megoldásnak tehát az az előnye, hogy az éppen alkalmazott nagyítás ill. holdfázis függvényében mindig kényelmesen beállítható mekkora legyen a fénycsökkentés mértéke. Ebből következően a fix áteresztésű holdszűrőkkel szemben nem fordulhat elő, hogy szemkápráztatóan fényes vagy esetleg túl halvány marad a kép.
TIPP: polarizációs szűrőpárt legkényelmesebben úgy használhatunk, hogy az egyiket a zenittükör- míg a másikat az okulár szűrőmenetére csavarjuk fel. Ekkor mindössze az okulárt kell forgatnunk a kívánt fényáteresztő képesség elérése érdekében.
Dr Szokolyai Zsolt (Gyula) Értékelés: 2013. 06. 06. |
Polarizációs szűrő (1 db)
Előnye: Állítható szűrési képesség, torzítás mentesség
Állítható szűrés, torzítás mentes kép, minőségi kivitel. Bár nem lehet fixálni a 2 lencsét lecsavarodás ellen, de ezt előre tudtam, ez a két lencse kombinálásának jellegéből ered, tulajdonképpen nem hátrány. Még eddig csak teliholdnál sikerült kipróbálni, de oda kötelező darab. |
Szabó Dénes (NYÍREGYHÁZA) Értékelés: 2012. 03. 17. |
Polarizációs szűrő (1 db)
Előnye: kiváló szűrőpár
A polárszűrő nyilvánvalóan csak párban használható, de Newton távcsöveknél a két szűrő csak egymásba tekerhető majd mindez az okulár aljába. Ekkor a fényáteresztő képesség megváltoztatása csak az okulár kivétele után végezhető el. Ez a módja a használatnak nem túl komfortos. Egy apró módosítással a kihuzat 2"/1.25"-os szűkítőadapterének aljába vágott megfelelő menettel az egyik szűrő itt is rögzíthető. Így csak az okulárt kell forgatnunk a fényerőszabályzáshoz. Én ezt megcsináltattam és így már kiválóan használható, de ez nem egy otthoni barkács feladat. |
Típus: | Hold- és bolygó szűrő |
Vizuális használat: | - |
Fotografikus használat: | - |